Animacje podczas uroczystości

                                                   Animacje podczas uroczystości

 

Organizując wesele, komunię, urodziny, festyn czy inną imprezę kulturalną należy zastanowić się, jak zorganizować  czas  oraz  atrakcje, by wszyscy zaproszeni goście świetnie się bawili. Dlatego należy pamiętać również o najmłodszych uczestnikach. Warto zatem, zaaranżować czas dla dzieci podczas uroczystości tak, aby zarówno oni, jak i ich rodzice spędzili ten czas dobrze i przyjemnie. Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie uczestnictwa w imprezie rodzinnej, na które ich własne dziecko nie zostało zaproszone. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie animatora dla maluchów.

Podstawową funkcją animacji czasu wolnego to zapewnienie odbiorcom, czyli dzieciom, a nawet dorosłym, rozrywek, które są organizowane podczas ich pobytu na uroczystości.  Najczęściej przybierają one postać zorganizowanego programu animacyjnego, który zwiera zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, teatralne oraz specjalne animacje przeznaczone dla dzieci. W takich zabawach najważniejsza jest integracja wszystkich uczestników. Dzięki temu, ich rodzice również mogą bawić się w swoim gronie, nie martwiąc się o swoje pociechy. Oczywiście nie wykluczając ich z uczestnictwa w tych zabawach.

Animator z pasją nie pozwoli aby wkradła się nuda podczas animacji. Bogaty wachlarz sprzętu animacyjnego pozwoli przeprowadzić zabawy tak, aby były one atrakcyjne, różnorodne i ciekawe. Najbardziej popularnym atrybutem inicjatora stanowi chusta animacyjna Klanza. Wielobarwna tkanina, która przyciąga wzrok i zachęca wszystkich do zabawy. Ponadto, jest wszechstronna, ponieważ można ją wykorzystać na wiele sposobów m.in. można ją podrzucać, tańczyć z nią, zawijać dzieci, wykorzystać do różnych zabaw sportowych, chować się pod nią, przetaczać różne przedmioty i wykonywać wiele innych ciekawych czynności. Wszystko jest w rękach osoby prowadzącej zabawy, która powinna być kreatywna i otwarta na grupę.

Do działań kreatora animacji należą również różne zabawy taneczne i sportowe, typu: wyścigi rzędów, gry planszowe oraz gry zespołowe z wykorzystaniem piłki czy innych przydatnych elementów. Kolejną atrakcją, którą organizator może zaaranżować jest kącik plastyczny podczas uroczystości, który umożliwi dzieciom wzbogacenie swojego dobytku doświadczeń artystycznych oraz poszerzyć swoją wyobraźnię poprzez malowanie czy rysowanie. Osoba ta, może zaoferować również malowanie twarzy dzieciom według różnorodnych szablonów czy postaci z bajek za pomocą profesjonalnych farb, które są przeznaczone do takiego typu działań, nie sprawiając trudności w zmywaniu ich. Program animacyjny również może być wzbogacony o modelowanie figurek z balonów oraz tworzenie baniek mydlanych. Jednakże, wszystko jest dostosowane do wymagań klienta oraz do grupy uczestników. Warto również zaznaczyć, że podczas animacji odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników spada przede wszystkim na animatora.

Niemniej jednak, inicjator zabaw i gier zadba o wspaniałe wspomnienia z uroczystości, pozwalając bawić się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Niewątpliwie, jest to gwarancja kreatywnej rozrywki dla małych gości.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *